default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 23-08-2017, Saat: 07:17

Patlamayan lastik

Yazar Konuyu Başlatan: Uyumsuzelement - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 3512 - Yorum Toplam Yorumlar: 34
Konu Kalitesi: % 100

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Uyumsuzelement
Super Moderator
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 50
Yorum Sayısı: 4,620
Rep Puanı: 40

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 19-01-2017 22:29
(Bu konu en son: 19-01-2017 Tarihinde, Saat: 22:31 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Uyumsuzelement.)
Malum bizim arabalarda(mazda6) avadanlık setinde kriko,bijon anahtarı vs yok sadece bir lastiğe yetecek bir tamir kiti ve elektrikli pompa var üstüne üstlük lastiklerde patlamayan diye tabir edilen havası inikken bile yola devam edebileceğiniz cinsten lastiklerden değil ve hatta üstündeki markanın(taştanköprü Smile ) bu ebatta patlamaz lastiğide yok artık tesadüfdür herhalde diyerekten kurcalamıyorum pek
Lakin 4 lastiğide en kısa zamanda bu tarz lastikle değiştirmek gibi bir niyet içindeyim ve ufak bir araştırma yaptım her markada farklı bir adı var (süper bilgili lestikçi abilerede çok güvenmediğimden) markalara göre isimleri şöyleymiş

Bridgestone: RFT
Continental: SSR
Dunlop: DSST or DSST CTT or DSST RunOnFlat
Firestone: RFT
Goodyear: EMT or RunOnFlat
Kumho: XRP
Michelin: ZP
Pirelli: RFT
Yokohama: ZPS

işaretide bildiğiniz salyangoz

bir gün birinin işine yarar belki diyerekten Smile

Ek Dosya-(lar) Ekran Görüntüleri

Kadir is a gaylord who has blue eyes Big GrinBig Grin
flycat
boeing ustası
Konu Sayısı: 82
Yorum Sayısı: 2,503
Rep Puanı: 23

Yorum: #2
Konu Tarihi: 20-01-2017 08:42
6'yı aldıkdan bir süre sonra bagajı kurcalarken anaa bir baktım lastık yok,bıjon anahtarı yok,bir tüp var len nerde benim avadanlıklar diye evo da cem'e bir sürü çemkirdim Big Grin yav abi sen artık teknolojik guzuya biniyon lazım olmaz öyle şeyler dedi Big Grin sonra bagajdaki elektrikli pompayı gösterdi bir de taze tüp verdi hallettik öylecene..şimdiye kadar 3 ve 6 da lastik patlaması yaşamadım arada bir basıncları kontrol ettim o kadar..

ucak-hareketli-resim-0052

kibriti ne zaman çakacağı belli olmaz ..
Mustafa Güneş
Super Moderator
Konu Sayısı: 137
Yorum Sayısı: 8,831
Rep Puanı: 93

Yorum: #3
Konu Tarihi: 20-01-2017 08:45
O-ha!
"kriko,bijon anahtarı vs yok sadece bir lastiğe yetecek bir tamir kiti ve elektrikli pompa var"
harbi mi? gözümden iyice düştü bu Mazda. Sağ dikiz aynasını da takmasaymışlar, maliyeti düşürürlerdi sopa

Ben yoruldum hayat. Gelme üstüme... Sad
Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #4
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:03
(20-01-2017 08:45 )Mustafa Güneş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  O-ha!
"kriko,bijon anahtarı vs yok sadece bir lastiğe yetecek bir tamir kiti ve elektrikli pompa var"
harbi mi? gözümden iyice düştü bu Mazda. Sağ dikiz aynasını da takmasaymışlar, maliyeti düşürürlerdi sopa

tamir kiti ve pompa efsane derecede başarılı fakat tek lastik için yeterli ve yarılırsa lastik yapacak bişey yok özetle ülkemin yollarına uygun bir araç değil zira yurt dışında böle bişey olsa çağırır kurtarıcıyı ya da servisi hallettirir burda çağırsan kurtarıcı lastiği değil seni halletmeye çalışır meselenin özü bu birde gittin kırsal kesime kimi bulacan?

Mustafa Güneş
Super Moderator
Konu Sayısı: 137
Yorum Sayısı: 8,831
Rep Puanı: 93

Yorum: #5
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:06
Yani düşünsene önceki sene gibi, Kapıdağ Yarımadasında dağ yolunda lastiğin yarıldı. Aha da tarraaa yedin demektir Big Grin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yoruldum hayat. Gelme üstüme... Sad
Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #6
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:08
(20-01-2017 10:06 )Mustafa Güneş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Yani düşünsene önceki sene gibi, Kapıdağ Yarımadasında dağ yolunda lastiğin yarıldı. Aha da tarraaa yedin demektir Big Grin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen, yalnız olsam sıkıntı yok en kötü yatarım içinde ama küçük çocuk olunca hiç bir şarta yenilmek istemiyorsun

flycat
boeing ustası

Yorum: #7
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:19
valla karadeniz ve iç anadolu gezimde,koskoca kaçkar dağlarını geçtim hemde taşlı zeminlerde,hiç sıkıntı çekmedim,geçtiğim yollar bildiğin off road yolları idi..severim mazdayı gözüm kapalı vururum yollara..bakalım bu sene eğer değiştirmezsem gene bu guzuyla ege turu yapmayı planlıyorum,muhtemelen kaş'a kadar gidip tüm ege sahillerini gezmeyi düşünüyorum..
geriye yurdumda gezmediğim görmediğim sadece kars ve ağrı yöresi kalacak,hadi o da eksik kalsın Big Grin

Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #8
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:20
yaptığım aramalar sonucu şunu farkettim
225 45 19 ölçülerinde patlamayan lastik yok gibi olanlarda ya aşırı pahalı normalde de tercih etmeyeceğiniz markalar dolayısıyla ölçü değiştirme gündemde
225 45 19 a en yakın ölçü 245 40 10 toplam çapta sadece 6mm eksiliyor yani fark yzdesel olarak %0.88 yani binde 88 başka bir deyişle yüzde 1 den azgyk

Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #9
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:22
(20-01-2017 10:19 )flycat Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  valla karadeniz ve iç anadolu gezimde,koskoca kaçkar dağlarını geçtim hemde taşlı zeminlerde,hiç sıkıntı çekmedim,geçtiğim yollar bildiğin off road yolları idi..severim mazdayı gözüm kapalı vururum yollara..bakalım bu sene eğer değiştirmezsem gene bu guzuyla ege turu yapmayı planlıyorum,muhtemelen kaş'a kadar gidip tüm ege sahillerini gezmeyi düşünüyorum..
geriye yurdumda gezmediğim görmediğim sadece kars ve ağrı yöresi kalacak,hadi o da eksik kalsın Big Grin

olayı yanlış yorumluyosun abi,
mazdayı bizde seviyoruz lastikler mazda değil başka bir marka ve bugüne dek patlamamış olması patlamayacağı anlamını taşımıyor uçaklarıda bu mantıkla revize etmiyosunuzdur inşallahBig GrinBig GrinBig Grin

flycat
boeing ustası

Yorum: #10
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:30
(20-01-2017 10:22 )Uyumsuzelement Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(20-01-2017 10:19 )flycat Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  valla karadeniz ve iç anadolu gezimde,koskoca kaçkar dağlarını geçtim hemde taşlı zeminlerde,hiç sıkıntı çekmedim,geçtiğim yollar bildiğin off road yolları idi..severim mazdayı gözüm kapalı vururum yollara..bakalım bu sene eğer değiştirmezsem gene bu guzuyla ege turu yapmayı planlıyorum,muhtemelen kaş'a kadar gidip tüm ege sahillerini gezmeyi düşünüyorum..

olayı yanlış yorumluyosun abi,
mazdayı bizde seviyoruz lastikler mazda değil başka bir marka ve bugüne dek patlamamış olması patlamayacağı anlamını taşımıyor uçaklarıda bu mantıkla revize etmiyosunuzdur inşallahBig GrinBig GrinBig Grin

Big Grin onlarıda patlayana kadar kullanıyoruz Big Grin

bu arada bu aldığım kış lastiklerinden çok memnunum,sessiz ve kar buz perfonmansı iyi (tabi bana göre,genelde sakin ve yıpratmadan kullanırım guzularımı ve lastiklerimi)

semavi
Super Moderator
Konu Sayısı: 160
Yorum Sayısı: 7,057
Rep Puanı: 71

Yorum: #11
Konu Tarihi: 20-01-2017 10:40
RFT olan lastikler ciddi sert oluyordu, Talhanın minide değiştirmişti, tecrübe ettik, bildiğin yumuşamıştı araba...

Ama yıllar geçti,geliştirmiş olabilirler...

Bir çok üst düzey araçta artık yok zaten yedek lastik. Yerine suvwoofer falan koyuyorlar ama bildiğim kadarıyla onlar RFT ile satılıyor... Bu biraz garip olmuş...

Çok yatırım yapma bence Bülent abi, gerenk yok kısa bir süre için Big Grin
Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #12
Konu Tarihi: 20-01-2017 11:11
(20-01-2017 10:40 )semavi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  RFT olan lastikler ciddi sert oluyordu, Talhanın minide değiştirmişti, tecrübe ettik, bildiğin yumuşamıştı araba...

Ama yıllar geçti,geliştirmiş olabilirler...

Bir çok üst düzey araçta artık yok zaten yedek lastik. Yerine suvwoofer falan koyuyorlar ama bildiğim kadarıyla onlar RFT ile satılıyor... Bu biraz garip olmuş...

Çok yatırım yapma bence Bülent abi, gerenk yok kısa bir süre için Big Grin

yaz tatilimi şimdiden aldığımdan arabayla gitmem kesin o yüzden sıkıldıkça araştırıyor,araştırdıkça satın alıyorum Big Grin
tüm bu yazılanlara rağmen arabayı ilk aldığımda bende İlhan abi gibi evoya gidip çemkirmiştim şanslı kişi Sabahattin olduSmile) fakat sistemde bile gözükmüyor parçalar servisten çıkınca ilk işim bauhause a gidip kriko ve katlanan bijon anahtarı almak olmuştu yedek lastik olmasada söker tamire götürürsün en kötü

Hüsnü Gürsu
Moderator
Konu Sayısı: 74
Yorum Sayısı: 5,554

Yorum: #13
Konu Tarihi: 20-01-2017 11:48
Bu patlamayan lastik olayına geçtiğimiz yaz şahit oldum.
Akrabamızın kızına damat adayı olan genç mercedes 180 ile uğramıştı. Sol arka tekeri inik hatda oturmuşdu. Bana göre o lastikle 300-500 metre gitsen dış lastik parçalanır gider di. Bana o patlamayan lastik bu haliyle 60 km. geçmeden 80 km gider bu araba dedi.
Ben de jantın içine yapışık dış lastiğin ezilmesini önleyecek yükseklikte sert bir lastik yerleştimiş olabaileceklerini düşünmüştüm.
Bu patlamayan lastikler hangi prensiple patlamıyor bi anlatın bakayım.

HAYAT HANIM MUSTAFANIN ÜZERİNE GİTMEYİN, BAŞI AĞRIYORMUŞ.
semavi
Super Moderator
Konu Sayısı: 160
Yorum Sayısı: 7,057

Yorum: #14
Konu Tarihi: 20-01-2017 11:52
Halk arasında okunmuş lastikte diyorlar bunlara... Cübbeli okuyormuş Big Grin
Uyumsuzelement
Super Moderator

Yorum: #15
Konu Tarihi: 20-01-2017 12:00
(20-01-2017 11:48 )Hüsnü Gürsu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Bu patlamayan lastik olayına geçtiğimiz yaz şahit oldum.
Akrabamızın kızına damat adayı olan genç mercedes 180 ile uğramıştı. Sol arka tekeri inik hatda oturmuşdu. Bana göre o lastikle 300-500 metre gitsen dış lastik parçalanır gider di. Bana o patlamayan lastik bu haliyle 60 km. geçmeden 80 km gider bu araba dedi.
Ben de jantın içine yapışık dış lastiğin ezilmesini önleyecek yükseklikte sert bir lastik yerleştimiş olabaileceklerini düşünmüştüm.
Bu patlamayan lastikler hangi prensiple patlamıyor bi anlatın bakayım.

aslında patlıyor,
sistem kendinden destekli güçlendirilmiş lastik yanağına dayanır. Bu şekilde, lastik patladığında lastik yanağının jant ve yol arasında sıkışıp ezilmesi önlenir ve lastiğin janttan çıkması engellenerek yedek lastik gereksinimi ortadan kalkar.(continental in sitesinden)
kullanılacaksa mutlaka araçta lastik basınç izleme sistemi ve elektronik denge sistemi bulunmalı diyor bu ve diğer üretici sitelerinde

Konu Bağlantı Araçları
Patlamayan lastik Konusunun Linki Direkt Link
Patlamayan lastik Konusunun HTML Kodu HTML Link
Patlamayan lastik Konusu BBCode Linki BBCode Link
Patlamayan lastik Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Patlamayan lastik indir, Patlamayan lastik Videosu, Patlamayan lastik online izle, Patlamayan lastik Bedava indir, Patlamayan lastik Yükle, Patlamayan lastik Hakkında, Patlamayan lastik nedir, Patlamayan lastik Free indir, Patlamayan lastik oyunu, Patlamayan lastik download

Hızlı Menü:

İletişim | Otogeyik | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap