default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 22-10-2017, Saat: 09:41

Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :)

Yazar Konuyu Başlatan: Mustafa Güneş - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 10346 - Yorum Toplam Yorumlar: 237
Konu Kalitesi: % 100

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Mustafa Güneş
Super Moderator
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 139
Yorum Sayısı: 8,922
Rep Puanı: 95

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #46
Konu Tarihi: 24-03-2017 11:32
Yeni plaka almaya gittiğimde, sıradaki plakayı mı vereceğiz dedi polis.
Nedir dedim sıradaki.
41 EM 014 dedi. İstersen şu listeden birini seç ama o zaman 70 lira bağış yapacaksın dedi.
En uygun olan HN serisiydi. Diğerlerinin hiçbirinin bana veya aileme yaptığı çağrışım yoktu. Ben de HN (HaNde) olsun bari dedim. Aslında PG alabilirdim yine ama onun da bir anlamı yok. Sadece PiGme'ye ithafen, onun anısına diye olabilirdi. Onu da yapmak istemedim.

Ben yoruldum hayat. Gelme üstüme... Sad
Carisma70
Super Geyik
Konu Sayısı: 34
Yorum Sayısı: 3,897
Rep Puanı: 16

Yorum: #47
Konu Tarihi: 24-03-2017 14:31
şimdi Yağcının Cumasını kutladım, "yağları bugün gönderiyorum" diye cevap gönderdi. adamın Cumasını hiç kutlamamıştım sanırım şimdiye kadar Big Grin

İlgilendiğim tek Moda: 81300 Heart )
rsc86
Super Geyik
Konu Sayısı: 194
Yorum Sayısı: 2,672
Rep Puanı: 14

Yorum: #48
Konu Tarihi: 24-03-2017 15:31
(24-03-2017 11:32 )Mustafa Güneş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Yeni plaka almaya gittiğimde, sıradaki plakayı mı vereceğiz dedi polis.
Nedir dedim sıradaki.
41 EM 014 dedi. İstersen şu listeden birini seç ama o zaman 70 lira bağış yapacaksın dedi.
En uygun olan HN serisiydi. Diğerlerinin hiçbirinin bana veya aileme yaptığı çağrışım yoktu. Ben de HN (HaNde) olsun bari dedim. Aslında PG alabilirdim yine ama onun da bir anlamı yok. Sadece PiGme'ye ithafen, onun anısına diye olabilirdi. Onu da yapmak istemedim.
İyi yapmışsın abi seni örnek alıp hhm ve clm ve aau (rahmetli dedemin plakası) kullanmayacağım bir daha

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #49
Konu Tarihi: 24-03-2017 15:37
(24-03-2017 14:31 )Carisma70 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  şimdi Yağcının Cumasını kutladım, "yağları bugün gönderiyorum" diye cevap gönderdi. adamın Cumasını hiç kutlamamıştım sanırım şimdiye kadar Big Grin

Köprüyü geçene kadar desene sen şu işe Big Grin

Carisma70
Super Geyik

Yorum: #50
Konu Tarihi: 24-03-2017 16:13
(24-03-2017 15:37 )Mustafa Güneş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(24-03-2017 14:31 )Carisma70 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  şimdi Yağcının Cumasını kutladım, "yağları bugün gönderiyorum" diye cevap gönderdi. adamın Cumasını hiç kutlamamıştım sanırım şimdiye kadar Big Grin

Köprüyü geçene kadar desene sen şu işe Big Grin
araba üzerinde olduğumuz sürece köprüdeyiz Rolleyes aslında gerçekten iyi bir arkadaşım; bursa Otosansit.de şu an 2 arkadışdan biri üçüncü...Angel
Niyetim bir vesile ile seni tanıştırıp bundan sonra yağ işini ucuza getirmeni sağlamak. şu ilk alımı yapalım sonra telefonlaştırırım. Sonrada benim gibi yağı bol bulup her yerine sürmeye başlarsın Big Grin

semavi
Super Moderator
Konu Sayısı: 162
Yorum Sayısı: 7,134
Rep Puanı: 71

Yorum: #51
Konu Tarihi: 24-03-2017 17:19
(23-03-2017 22:11 )Hüsnü Gürsu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Face de resmini gördüm. Cenaze falan değil. Düzgün bir cip. Al benisi var. Yaşı nedeniyle, yapılacak masrafla genç kız olmasada, alımlı bir kadın olabilir.

Bence koca karının dudagina ruj sürmekle bir sey olmaz Smile
semavi
Super Moderator
Konu Sayısı: 162
Yorum Sayısı: 7,134

Yorum: #52
Konu Tarihi: 24-03-2017 17:22
Hayvan olmaz ben terane demeye devam edeceğim Smile
Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #53
Konu Tarihi: 25-03-2017 12:35
Arabanın sol arka kapısının açma mandalı kırıktı. Ben de Ostim'den birisine ulaşıp sipariş verdim. Telefonda bu vatandaş "mesaj at, yanlış malzeme gelirse onun üzerinden yürürüz" dedi. Mesaj olarak da hem yazdım hem fotoğrafladım.

Dün kargo geldi fabrikaya. Akşam iş çıkışı da hemen iş koyulup kapı panzotunu söküp kolu takmaya çalıştım. Ama bir türlü beceremedim. Bir yerlerde bir yanlışlık var ama ne? sağ kapıyı da söktüm. Acaba eksik malzeme mi var? yanlış yaptığım şey nedir diye kıyaslama yaptım. Gördüm ki bu hanzolar bana sağ kapı kolunu yollamışlar. Haybeden yere 1 saat uğraşmışım. Neyse. En azından bir sonraki sökme-takma işinde daha tecrübeli olacağım Big Grin Konuyla ilgili görseller ektedir Big Grin

Not: her iki kapıda da en küçük bir çekiç-düzeltme vs yapılmamış. İçeride herşey fabrikadan çıktığı gibi duruyor. Smile

Ek Dosya-(lar) Ekran Görüntüleri

Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #54
Konu Tarihi: 03-04-2017 09:00
Terrano evolution:
Hızlıca yazıp bitirmeye çalışacağım. Yazım hataları için şimdiden özür.
Amcaoğlu bana bir liste verip parçaları temin etmemi istemişti. Listede gaz teli de vardı. Tanıdık tanımadık her yere haber saldım, telefonlar ettim. Tel yok. Yetkili servisi arayıp yedek parça bölümünden sorgulattım. Türkiye'de böyle bir parça yok dediler. Daha sonra bir arkadaş arayıp, sen 400 sene bu parçayı arasan bulamazsın dedi. Sebebi, bu arabalarda gaz teli diye bir parça yokmuş. Elektronik bir düzenek ile çalışıyormuş gaz pedalı ve mazot pompası. Amcaoğlunu arayıp söyledim durumu, mümkün değil, arabada gaz teli var dedi. Daha sonra facebooktaki terrano grubuna sordum, onlar da tel olmadığını söyledi. Arabayı incelediğimizde, elektronik düzeneğin sökülüp yerine uydurma kaydırma işlerle tel bağlandığını gördük. Kaput içinde de yine elektronik aksam sökülmüş, çekilen tel bir şekilde mazot pompası üstüne bağlanmış. Şimdi hem gaz pedalının, hem de kaput içinin eksik parçalarını bulup olması gerektiği hale getirmemiz gerekiyor.

Bunların haricinde ön amortisörler, alt rotilller, viraj demir lastikleri, ön teker bilyaları vs değişecek. Onların parasını ödeyip aldım ama halen kargodan teslim edilmesini bekliyoruz. Şaftlarda (ön-arka) balans var, onlar sökülüp balansları alınacak. Klima gazı doldurulup test edilecek. ABS ve sunroof sorunsuz çalışıyor Allah'tan Big Grin Ön kaput üstündeki astar boyalı yer ve ön panjur boyanıp, sağına soluna rütuşlar yapılacak ve komple pasta cila yapılıp işlemler sonlandırılacak. Muhtemelen hepsi bittikten sonra da satılığa çıkartırım. Yine de belli olmaz, çünkü kullanması bu haliyle bile keyifli bir araç Smile

Hüsnü Gürsu
Moderator
Konu Sayısı: 74
Yorum Sayısı: 5,652

Yorum: #55
Konu Tarihi: 03-04-2017 10:19
Gaz teli olarak kullanacaksan, bisikletlerin arka fren telinden alıp kullanacaksın. Eskiden el freni teli veya gaz pedalı teli olarak hep onu kullanırlardı.

HAYAT HANIM MUSTAFANIN ÜZERİNE GİTMEYİN, BAŞI AĞRIYORMUŞ.
Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #56
Konu Tarihi: 03-04-2017 12:00
Ben telden kurtulmaya çalışıyorum, sen bana tel tavsiyesi yapıyorsun Big Grin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Carisma70
Super Geyik

Yorum: #57
Konu Tarihi: 03-04-2017 13:36
Tel iyi bişey; ne olduğunu görüyon, içini bilmediğin gaz beyni (ETM) sıkıntı olabiliyor.
Motor sesinde yumuşama oldu mu?

Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #58
Konu Tarihi: 04-04-2017 10:23
Arabanın yağı, suyu ve diğer işleri bugüne kaldı. Haftasonu bendeydi araba.
Dün akşam tekrar teslim ettim ustaya. Senin gönderdiğin yağları da büyük ihtimalle yeni arabada kullanacağım Big Grin
Çünkü az önce bir telefon görüşmesi yaptım. Haftasonu arabaya bakmaya gelecek biri var. Satılırsa, yağı boşuna heba etmeyelim Big Grin

Carisma70
Super Geyik

Yorum: #59
Konu Tarihi: 04-04-2017 10:49
(Bu konu en son: 04-04-2017 Tarihinde, Saat: 11:02 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Carisma70.)
(04-04-2017 10:23 )Mustafa Güneş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Arabanın yağı, suyu ve diğer işleri bugüne kaldı. Haftasonu bendeydi araba.
Dün akşam tekrar teslim ettim ustaya. Senin gönderdiğin yağları da büyük ihtimalle yeni arabada kullanacağım Big Grin
Çünkü az önce bir telefon görüşmesi yaptım. Haftasonu arabaya bakmaya gelecek biri var. Satılırsa, yağı boşuna heba etmeyelim Big Grin

Hiç olmazsa birini geri ver Big Grin (sana gelince ikram edersin Bira Niyetine, zem zem bardağı küçük oluyor! Tongue )

Mustafa Güneş
Super Moderator

Yorum: #60
Konu Tarihi: 04-04-2017 11:02
Terrano satılırsa yerine Navara alacağım. Onda kullanırız Big Grin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bağlantı Araçları
Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Konusunun Linki Direkt Link
Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Konusunun HTML Kodu HTML Link
Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Konusu BBCode Linki BBCode Link
Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aramiza Hosgeldin Seyfi Bebek semavi 77 17,842 18-10-2016 16:14
Son Yorum: Carisma70

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) indir, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Videosu, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) online izle, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Bedava indir, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Yükle, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Hakkında, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) nedir, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) Free indir, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) oyunu, Hoşgeldin Allah'ın Hayvanı Terrano :) download

Hızlı Menü:

İletişim | Otogeyik | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap